Başlarken

Galenik Ecza ve Kimyevi Maddeler Deposu 1976 yılında yılında Ecz.Sami Ş. Şen tarafından İzmir’de kuruldu. Kurucusunun eczacılık mesleğindeki köklü tecrübesi ile yüksek kaliteli majistral ilaç hammaddeleri ile laboratuvar sarf ve ambalaj malzemeleri tedarik hizmeti vermeye başladı.

Endüstriyel tedarik

Produi ve laboratuvar malzemeleri tedarikinde Türkiye’nin önde gelen kurumları arasına giren Galenik Ecza, kısa süre içinde endüstriyel üreticilerden gelen talepler doğrultusunda ilaç, kozmetik, gıda, veterinerlik gibi sektörlere hizmet vermeye başladı.

İhtiyaçlar, markalar, inovasyon

Eczacılık sektörünün dünyadaki gelişimini yakından izleyen Galenik Ecza, saygın kuruluşların OTC pazar analiz ve tahminleri doğrultusunda yeni OTC markaları oluşturarak ürün yelpazesini genişletti.

1998’de Kanada’dan ithal etmeye başladığı gebelik test kitleri, sağlık personeli ve son kullanıcıların güvenerek tercih ettikleri önemli ürünler arasına girdi.

Tesisler, standartlar

Sürekli gelişim hedefi doğrultusunda hazırladığı yeni tesisini hizmete alan Galenik Ecza, 40. yılında ikinci nesil atılımlarını yürürlüğe koydu. Sektörün gerektirdiği en ileri standartlara göre tasarlanan ve inşa edilen tesisler; AR-GE, üretim, pazarlama ve müşteri ilişkilerinde yeni nesil kalite ve memnuniyet sağlamak için gerekli tüm koşulları taşıyor.

Ekip ve ilerleme

Galenik Ecza’da köklü takım arkadaşlıkları şirketin ilerlemeci gücünün önemli bir parçasını oluşturuyor. İkinci nesil atılımlarla daha da güçlenen Galenik Ecza ekibi, sektörün gerektirdiği hassas kalite yönetim standartları ve şirketin ilerleme hedefleri doğrultusunda bilgi ve eğitimini sürekli ileriye taşıyor.